RSS feed for Russell

Russell has logged 350 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry