RSS feed for Russell

Russell has logged 21 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry