RSS feed for Russell

Russell has logged 96 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Concussion

Concussion

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Runner

The Runner

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Results

Results

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry