RSS feed for russman

russman has logged 124 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Patels

Meet the Patels

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Souls

Black Souls

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Deepsea Challenge

Deepsea Challenge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cheatin'

Cheatin'

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess of France

The Princess of France

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quai des Orfèvres

Quai des Orfèvres

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Golden Era

The Golden Era

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Because I Was a Painter

Because I Was a Painter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Attack

The Attack

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Two Step

Two Step

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reality

Reality

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Touchy Feely

Touchy Feely

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
6 Years

6 Years

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Looking for Comedy in the Muslim World

Looking for Comedy in the Muslim World

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patch Town

Patch Town

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sushi: The Global Catch

Sushi: The Global Catch

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muse

The Muse

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ben-Hur: A Tale of the Christ

Ben-Hur: A Tale of the Christ

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Standard Operating Procedure

Standard Operating Procedure

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Be Takei

To Be Takei

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memphis

Memphis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Weekend

Last Weekend

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey

Honey

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Traitors

Traitors

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Summer of Blood

Summer of Blood

2014
×
★★
Read the review Edit this entry