RSS feed for russman

russman has logged 112 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Short Game

The Short Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A War

A War

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunshine Superman

Sunshine Superman

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sworn Virgin

Sworn Virgin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Days in Vietnam

Last Days in Vietnam

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man with the Iron Fists 2

The Man with the Iron Fists 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Iris

Iris

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
White God

White God

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shadow Dancer

Shadow Dancer

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
TMNT

TMNT

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Road

On the Road

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Finds Andy Hardy

Love Finds Andy Hardy

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Dog Tulip

My Dog Tulip

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Osama

Osama

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry