• Them

    Them

    ★★

    I got a little antsy watching this

  • Coco

    Coco

    ★★★★½

    Dante the cat > Dante the dog

  • Scare Me

    Scare Me

    ★★½

    I've got some stories to tell

  • Diana: In Her Own Words

    Diana: In Her Own Words

    ★★★

    Charles in Charge?

  • The Nightmare Before Christmas

    The Nightmare Before Christmas

    ★★★½

    My fiance was looking for a Thanksgiving movie but couldn't think of one, so this split the difference

  • Bobbi Jene

    Bobbi Jene

    ★★★

    Dammit Bobbi

  • The Golden Glove

    The Golden Glove

    ★★

    Not the most pleasant guy

  • La Llorona

    La Llorona

    ★★★

    Some volcanic behavior

  • Beast

    Beast

    ★★★

    That tour bus seems familiar

  • Luz

    Luz

    ★★★½

    Crazy Taxi

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

    I didn’t just like it!

  • Host

    Host

    ★★★½

    I’m not sure how we were able to watch this. Nobody pushed the record button.