RSS feed for rusteenh

rusteenh has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Role Models

Role Models

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
UHF

UHF

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Other Disasters

Love and Other Disasters

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Accepted

Accepted

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry