RSS feed for rustingwillpowr

rustingwillpowr has logged 27 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Night Life

Night Life

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Return to Horror High

Return to Horror High

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Day Kennedy Died

The Day Kennedy Died

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Move Over, Darling

Move Over, Darling

1963
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blood Lake

Blood Lake

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Traded

Traded

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hollywood Homicide

Hollywood Homicide

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry