RSS feed for rustingwillpowr

rustingwillpowr has logged 82 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
P2

P2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Back Roads

Back Roads

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Candleshoe

Candleshoe

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Carny

Carny

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Accused

The Accused

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scooby-Doo! Frankencreepy

Scooby-Doo! Frankencreepy

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Brood

The Brood

1979
×
★★½
Edit this entry  
08
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Curtains

Curtains

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
Do Not Disturb

Do Not Disturb

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dangerous Lives of Altar Boys

The Dangerous Lives of Altar Boys

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pin

Pin

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Instant Justice

Instant Justice

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dr Jekyll & Sister Hyde

Dr Jekyll & Sister Hyde

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry