• Halloween Kills

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Fun Mom Dinner

  • 78/52

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★½

  • The Girl on the Train

  • The Founder

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½