Sort by
  • The Batman

    ★★★★½

  • Dune

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Little Women

  • A Rainy Day in New York

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Princess Switch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Maniac

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Sing

    ★★½

  • Below Her Mouth

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Now You See Me 2

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Insurgent

  • Focus

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Lucy

    ★★½

  • Maleficent

  • The Fault in Our Stars

  • Divergent

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★½

  • We're the Millers

  • About Time

  • Now You See Me

  • Iron Man 3

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★½

  • Warm Bodies

  • The Spectacular Now

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Wreck-It Ralph

  • Life of Pi

  • The Perks of Being a Wallflower