Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The One-Nighter

The One-Nighter

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Paranoia

Paranoia

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Sum of Us

Sum of Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
No Names

No Names

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Five Rules Of Success

The Five Rules Of Success

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Petal Pushers

The Petal Pushers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Clara's Ghost

Clara's Ghost

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Linda McCartney Story

The Linda McCartney Story

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Help Me I'm Dying

Help Me I'm Dying

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry