Sort by

✧*:✧ryan✧*:✧ has logged 128 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
An American Girl: Saige Paints the Sky

An American Girl: Saige Paints the Sky

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
An American Girl: Chrissa Stands Strong

An American Girl: Chrissa Stands Strong

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside The X-Files

Inside The X-Files

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killing Daddy

Killing Daddy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Trolls

Trolls

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wanda Sykes: Not Normal

Wanda Sykes: Not Normal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry