giuliana has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

1988
×
★½
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Drips Heavily on Newsie Square

Blood Drips Heavily on Newsie Square

1991
×
Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mary, Mother of Jesus

Mary, Mother of Jesus

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Promise

The Promise

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
High Strung Free Dance

High Strung Free Dance

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Simply Irresistible

Simply Irresistible

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry