giuliana has logged 44 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Benji

Benji

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice In Chains: MTV Unplugged

Alice In Chains: MTV Unplugged

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spread

Spread

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Architect

The Architect

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Alice In Chains: MTV Unplugged

Alice In Chains: MTV Unplugged

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alice In Chains: MTV Unplugged

Alice In Chains: MTV Unplugged

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry