Sort by

randy has logged 135 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solace

Solace

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read prior review Edit this entry  
03
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry