Rüzgar has logged 14 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry