mirela has logged 269 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
1922

1922

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rough Night

Rough Night

2017
×
Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry