mirela has logged 31 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Una

Una

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
05
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Movie 43

Movie 43

2013
×
Edit this entry  
04
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★
Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Life

Life

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry