• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • My Darling Vivian

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • When They See Us

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Haunting on Fraternity Row

    ½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★½

  • The Predator

  • Free Solo

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★