Sort by

Ryan Oliver has logged 453 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sex of the Witch

Sex of the Witch

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tiger Claws III

Tiger Claws III

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiger Claws II

Tiger Claws II

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tiger Claws

Tiger Claws

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fortress

Fortress

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trauma

Trauma

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The App That Stole Christmas

The App That Stole Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creature

Creature

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
End of Days

End of Days

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry