Sort by

Ryan Oliver has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Easy Kill

Easy Kill

1989
×
Read the review Edit this entry  
31
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disorderlies

Disorderlies

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
13 Tzameti

13 Tzameti

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Intacto

Intacto

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cellar

The Cellar

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
Read the review Edit this entry