• The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Dune

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • A Splendid Day For Time Travel

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dirty Laundry

    ★★

  • Natkhat

    ★★★★½

  • Blood Rider

    ★★★★

  • The Yalta Conference Online

    ★★★½

  • The One-Minute Memoir

    ★★★

  • Ricky Powell: The Individualist

    ★★★★

  • Motorcycle Drive By

  • When I Write It

    ★★

  • Toto

    ★★★½

  • The Light Side

    ½

  • Egg

    ½

  • Scoob!

  • TFW No GF

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Time Bomb

    ★★★½

  • Circus Person

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Kmêdeus

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Tapi!

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The New Pope

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • No More Wings

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Lonely Encounter

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Primal

  • The Irishman

    ★★★★

  • Shannon Amen

    ★★★★