Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Samsara

Samsara

2011
×
Edit this entry  
04
Samurai Princess

Samurai Princess

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Aesthetics of a Bullet

Aesthetics of a Bullet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let's Make the Teacher Have a Miscarriage Club

Let's Make the Teacher Have a Miscarriage Club

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
63 Minutes Later

63 Minutes Later

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Slightly Scarlet

Slightly Scarlet

1956
×
★★½
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Full Moon in New York

Full Moon in New York

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Edit this entry