Sort by

Ryan has logged 206 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★½
Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kingdom

Kingdom

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hibiki

Hibiki

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Edit this entry