Sort by
  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★½

  • The Creator

    ★★½

  • The Killer

  • Saltburn

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Indiana Jones Collection

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • The Flash

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Fast X

    ½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Mummies

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Sisu

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★½

  • Dead Stars

    ★★★★

  • Prey

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • PARRICIDE

  • Joyland

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Enys Men

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Jackass 4.5

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Jackass Forever

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • Death to 2021

    ½

  • Mother/Android

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ½