Sort by

i_Am_a_rOboT has logged 255 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★½
Edit this entry  
18
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Incoming

Incoming

2018
×
Edit this entry  
27
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Moonraker

Moonraker

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Curtiz

Curtiz

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pitfall

Pitfall

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
Edit this entry  
12
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Mark

The Devil's Mark

2020
×
Edit this entry  
09
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Heart of Batman

Heart of Batman

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Earth

Earth

1930
×
★★★½
Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Read the review Edit this entry