Sort by

i_Am_a_rOboT has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
Action Point

Action Point

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★½
Edit this entry  
08
The Misty Green Sky

The Misty Green Sky

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Tammy

Tammy

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry