RSS feed for Ryan_Whittle

Ryan_Whittle has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
An Affair to Die For

An Affair to Die For

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time in London

Once Upon a Time in London

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Alien Warfare

Alien Warfare

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2019
×
Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry