Sort by

Ryan has logged 13 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eames: The Architect and the Painter

Eames: The Architect and the Painter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ceremony

Ceremony

2010
×
★★
Edit this entry  
23
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
14
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Defiance

Defiance

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
180° South

180° South

2010
×
★★★★
Edit this entry