• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Too Old to Die Young

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★