Sort by

Ryan has logged 29 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mass

Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry