Sort by

Ryan has logged 335 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pelosi in the House

Pelosi in the House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Glorious

Glorious

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
What Just Happened

What Just Happened

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Till

Till

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry