Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Pete Holmes: I Am Not for Everyone

Pete Holmes: I Am Not for Everyone

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
17
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★
Edit this entry  
30
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★
Edit this entry  
29
Korgoth of Barbaria

Korgoth of Barbaria

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Aqua Teen Forever: Plantasm

Aqua Teen Forever: Plantasm

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Patsy

The Patsy

1928
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tokyo Joe

Tokyo Joe

1949
×
★★½
Edit this entry  
27
Jim Gaffigan: Dark Pale

Jim Gaffigan: Dark Pale

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Kevin Hart: Reality Check

Kevin Hart: Reality Check

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jimmy O. Yang: Good Deal

Jimmy O. Yang: Good Deal

2020
×
★★
Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Robin Williams: Live on Broadway

Robin Williams: Live on Broadway

2002
×
★½
Edit this entry  
05
Robin Williams: An Evening at the Met

Robin Williams: An Evening at the Met

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
An Evening with Robin Williams

An Evening with Robin Williams

1983
×
★★★
Edit this entry  
01
Robin Williams: Off the Wall

Robin Williams: Off the Wall

1978
×
★★★
Edit this entry  
18
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1931
×
★★½
Edit this entry  
02
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Living the Stream

Living the Stream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mad Magician

The Mad Magician

1954
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Edit this entry  
06
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Edit this entry  
20
Zero Effect

Zero Effect

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★
Edit this entry  
12
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Seven Wonders of the World

Seven Wonders of the World

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
It's a Gift

It's a Gift

1934
×
★★★
Edit this entry  
27
Detective Story

Detective Story

1951
×
★★½
Edit this entry  
27
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Knockabout

Knockabout

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kung Fu Stuntmen

Kung Fu Stuntmen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Edit this entry  
03
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★½
Edit this entry