Sort by
  • Monrovia, Indiana

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Meg

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Death Wish

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • RBG

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • The Foreigner

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★½

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Rakka

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Voice from the Stone

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Vengeance: A Love Story

    ★½

  • Muppet Guys Talking: Secrets Behind the Show the Whole World Watched

    ★★★½

  • Gemini

    ★½

  • Hitler's Hollywood

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

  • Get Out

    ★★½

  • 78/52

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • An Inconvenient Sequel: Truth to Power

    ★★★★½

  • Railroad Tigers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • Heaven is a Traffic Jam on the 405

    ★★★★

  • The Red Pill

    ★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • USS Indianapolis: Men of Courage

    ½

  • Colossal

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ½

  • Wakefield

  • Arrival

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Branching Paths

    ★★★½