Sort by
  • Finding Dory

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★½

  • Wizard Mode

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★½

  • A Kind of Murder

    ★★★

  • Beep: A Documentary History of Game Sound

    ★★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Punching Henry

    ★½

  • Don't Think Twice

    ★★½

  • Tower

    ★★

  • Keanu

    ★★★★

  • Brimstone

  • Little Sister

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Zoolander 2

    ½

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Ip Man 3

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★½

  • Man vs. Snake

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Black Mass

    ★★★★

  • Everest

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Kung Fury

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Get Hard

    ★★

  • GTFO: Get The F% Out

    ★★½

  • Chappie

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • World 1-1

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Dumb and Dumber To

    ½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★

  • From Bedrooms to Billions

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Pixel Poetry

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Video Games: The Movie

    ★★★½

  • The King of Arcades

    ★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Gaming in Color

  • Free to Play

    ★½

  • Predestination

    ★★★★

  • German Concentration Camps Factual Survey

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★