Sort by
  • Riddick

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Elysium

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Monsters Wanted

    ★½

  • The Video Craze

    ★★

  • The Wolverine

  • The World's End

    ★★★½

  • Going Attractions: The Definitive Story of the American Drive-in Movie

  • This Is the End

    ★★½

  • The Purge

    ½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Journey to the West: Conquering the Demons

    ★★★★½

  • The Last Stand

    ★★

  • Minecraft: The Story of Mojang

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Breaking the Girls

    ½

  • Wreck-It Ralph

    ★★½

  • The American Scream

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Looper

    ★★★

  • The Space Invaders: In Search of Lost Time

    ★★½

  • Dredd

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Ted

    ★★

  • A Fantastic Fear of Everything

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Lorax

    ★★

  • A Very Harold & Kumar Christmas

    ★★

  • Ecstasy of Order: The Tetris Masters

    ★★★½

  • 'Weird Al' Yankovic - Live! The Alpocalypse Tour

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★

  • The Raid

    ★★★★

  • Seeking Justice

    ★★

  • Headhunters

    ★★★★

  • Cowboys & Aliens

    ★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★½

  • Super 8

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★

  • Sucker Punch

  • True Grit

    ★★★½

  • TRON: Legacy

    ★★½

  • Ticked-Off Trannies with Knives

    ½

  • Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Piranha 3D

    ★★

  • The Man from Nowhere

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Inception

    ★★★½

  • The Karate Kid

    ★★½

  • Ip Man 2

    ★★★★

  • Hot Tub Time Machine

    ½

  • Kick-Ass

    ★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★½

  • Avatar

    ★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★

  • Zombieland

    ★★★

  • Special When Lit

    ★★★★½

  • The Informant!

    ★★½

  • A Serious Man

    ★★★

  • Merantau

    ★★★

  • District 9

    ★★★½

  • Terminator Salvation

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★½

  • Up

    ★★★

  • Star Trek

    ★★★

  • Cropsey

    ★★

  • Whip It

    ★★

  • Second Skin

    ★★★