RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 56 films released in the 1970s.

  • Manhattan

    ★★★★

  • Annie Hall

    ★★★★½

  • Little Big Man

    ★★★★★

  • Blue Collar

    ★★★

  • The Offence

    ★½

  • Chinatown

    ★★★★

  • Network

    ★★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★

  • The Taking of Pelham One Two Three

    ★★★★

  • Three Days of the Condor

    ★★

  • The Point!

    ★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★½

  • Marathon Man

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½

  • Blazing Saddles

    ★★★★½

  • The 36th Chamber of Shaolin

    ★★★★★

  • Enter the Dragon

    ★★★★★

  • Revenge of the Pink Panther

    ★★★½