RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 98 films released in the 1980s.

  • The Fly

  • Videodrome

    ★★

  • The Long Good Friday

    ★★★½

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★★

  • Lost in America

    ★★½

  • The Goonies

    ★★★

  • Brainstorm

  • Blood Simple

    ★★★★½

  • Project A

    ★★★

  • Wheels on Meals

    ★★★½

  • Dead Men Don't Wear Plaid

    ★★★★

  • Heavy Metal

    ★★½

  • Akira

    ★★★½

  • Glory

    ★★★½

  • They Live

    ★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • UHF

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★