RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 265 films released in the 1990s.

  • L.A. Confidential

    ★★★★

  • Metropolitan

    ★★★★½

  • Twister

    ★★½

  • Point Break

    ★★★

  • The Fifth Element

    ★★★½

  • Demolition Man

    ★★★½

  • Speed

    ★★★½

  • Birth of a Nation

    ★★★

  • True Lies

    ★★★★

  • Miller's Crossing

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★½

  • Copycat

    ★★½

  • Dark City

    ★★★

  • RoboCop 3

    ½

  • RoboCop 2

  • Short Cuts

  • Alien Resurrection

    ★★½

  • My Cousin Vinny

    ★★★½