RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 182 crime films.

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Chicago

    ★★½

  • Point Blank

    ★★½

  • Monsieur Verdoux

    ★★★★½

  • Chocolate

    ★★★½

  • Dead Reckoning

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • The Long Good Friday

    ★★★½

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★★

  • The Thin Man

    ★★★★

  • La Bête Humaine

    ★★

  • Dressed to Kill

    ★★★★

  • Pursuit to Algiers

    ★★★★

  • The Woman in Green

    ★★½

  • The Spider Woman

    ½

  • Sherlock Holmes and the Secret Weapon

    ★★★

  • The Scarlet Claw

    ★★★★½

  • The Adventures of Sherlock Holmes

    ★★★½