RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 307 dramatic films.

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Chicago

    ★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • The Breaking Point

    ★★★

  • A Serious Man

    ★★★

  • Point Blank

    ★★½

  • Downfall

    ★★★★

  • Monsieur Verdoux

    ★★★★½

  • Gate of Hell

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Dead Reckoning

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • The Long Good Friday

    ★★★½

  • Sunrise: A Song of Two Humans

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½