RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 103 family films.

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★

  • The Goonies

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Journey to the Center of the Earth

    ★★

  • Going Attractions: The Definitive Story of the American Drive-in Movie

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • The Point!

    ★★★

  • Yellow Submarine

    ★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles III

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½