RSS feed for RyanBoyd

RyanBoyd has rated 85 romance films.

  • To Have and Have Not

    ★★★½

  • Safety Last!

    ★★★

  • The Eclipse: Courtship of the Sun and Moon

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Gone with the Wind

    ★★★★★

  • Gattaca

    ★★★½

  • Voice from the Stone

    ★½

  • My Sassy Girl

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Casablanca

    ★★★★½

  • City Lights

    ★★★★★

  • Limelight

    ★★★★★

  • Wheels on Meals

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Fortune Cookie

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★½

  • Deception

    ★½