Sort by

ryan has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
½
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Look Away

Look Away

2018
×
½
Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry