• Adopt a Highway

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Polar

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Sharp Objects

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ½

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ½

  • Prospect

    ★★★★

  • Sadie

    ★★★½

  • Galveston

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Wobble Palace

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Tully

    ★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Krystal

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Martyr

    ★★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Foxtrot

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Loveless

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Happy End

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Winston

    ★★★★★

  • cat city

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Tom of Finland

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Blue Jay

    ★★★½

  • In Between

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • David Cross: Making America Great Again

    ★★★★