• Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • VOIR

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Mayor Pete

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Montford: The Chickasaw Rancher

  • Army of Thieves

    ★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Yara

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Intrusion

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Black Island

    ★★

  • Respect

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • The Trip

    ★★

  • Resort to Love

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Blue Miracle

    ★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • I Am All Girls

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • A Week Away

  • Bad Trip

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • TINA

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Red Dot

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½