RyanCShowers has logged 443 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Frosty Affair

A Frosty Affair

2015
×
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perfect Wedding

The Perfect Wedding

2012
×
★½
Edit this entry  
29
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tennessee Queer

Tennessee Queer

2014
×
★½
Edit this entry  
28
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry