RyanCShowers has logged 36 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crash

Crash

2004
×
Read prior review Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Return

The Return

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Simply Irresistible

Simply Irresistible

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Harvard Man

Harvard Man

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Veronika Decides to Die

Veronika Decides to Die

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suburban Girl

Suburban Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
TINA

TINA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Air I Breathe

The Air I Breathe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sky High

Sky High

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry