• Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Tove

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★